Del 12 al 18 de novembre de 2018, La Caldera acollirà a Barcelona el projecte FRIKCIONS: diferents tallers a càrrec de professionals com Arthur Rosenfeld, Ariadna Montfort, Inés Boza, Pablo Navarro, Santi Carcasona i Glü Wür, i amb la presentació de les peces coreogràfiques de companyies com Yur Dance, La Mujer del Carnicero, Colectivo El Brote,Miquel Angel Puy, Jose Galán i Laila White.

FRIKCIONS és un espai d’intercanvi d’experiències i pensaments per reflexionar i posar en pràctica diferents maneres d’entendre el cos i la dansa en tota la seva diversitat física, psicològica, sensorial, sexual, a través de tallers participatius, portes obertes al públic, i espectacles amb debat posterior.

FRIKCIONS neix de la necessitat d’obrir l’espai de La Caldera a tots aquests artistes amb diversitat, que amb una veu pròpia i personal, comencen a crear-se un lloc en el panorama professional, tant a nivell nacional com internacional.

Jordi Cortés. Tallers dirigits a persones amb experiència prèvia en el món de la dansa i el moviment, amb o sense diversitat funcional.

Jordi Cortés és pioner a Catalunya en portar la dansa a col·lectius amb diversitat funcional des de fa més de 10 anys. La iniciativa del Jordi ha donat els seus fruits i s’han format performers i creadors i creadores professionals en l’àmbit de la dansa. D’aquí neix també aquest projecte, per a donar visibilitat a tots aquests treballsartístics i coreogràfics que s’han desenvolupat a casa nostra.

Peces coreogràfiques

Programa 1
Dijous 15 i divendres 16, a les 20:30h. Sala 6 de La Caldera

Miguel Ángel Puy (Barcelona)  Cuerpo a tierra. 15 minuts.

Colectivo el Brote (Barcelona) Sin·verguenzas 22 minuts .(Exclusiu dijous 15)

Glü Wúr i Patricia Carmona (Xile-Barcelona) La Madeja 20 minuts. (Exclusiu divendres 16)

Laila White (Girona-Argèlia) Don’t call me by my name 17 minuts.

Programa 2
Dissabte 17 a les 20:30h, i diumenge 18 a les 19h. Sala 6 de La Caldera.

La Mujer del Carnicero (Girona) Càpsules. 20 minuts.

Yur dance (Barcelona-Portugal) Petit Cyclamen. 25 minuts.

Compañía José Galán (Sevilla) Sueños reales de cuerpos possibles. 17 minuts

Programa TALLERS
Tallers dirigits a persones amb experiència prèvia en el món de la dansa i el moviment, amb o sense diversitat funcional.

Tallers entre setmana:

Ariadna Montfort – Tècnica GAGA. 
De dilluns a divendres, de 10h a 11h. 
Sala 1 de La Caldera.

Inés Boza – El cuerpo de baile. 
De dilluns a divendres, de 11:30h a 14h. 
Sala 1 de La Caldera. 

Arthur Rosenfeld – Y se hizo la luz. 
De dilluns a divendres, de 15:30h a 19h. 
Sala 1 de La Caldera.

Tallers de cap de setmana (intensius):

Pablo Navarro – El silencio le dice a la palabra. 
Dissabte 17, de 10h a 12h. 
Sala 1 de La Caldera.

Santi Carcasona – Drum Circle & Boomwhackers.
Dissabte 17, de 12h a 14h.
Sala 1 de La Caldera.

Glü Wür – Shibari. 
Dissabte 17, de 15:30h a 18:30h. 
Sala 1 de La Caldera.

Més informació a: 
www.lacaldera.info

facebook.com/lacaldera.barcelona
@lacalderabcn
youtube.com/user/calderacdac

  • Banner -Ficcions-AMIC
Genèric saT! 18-19

Deixa una resposta

Please enter your comment!
Please enter your name here